Recent Results Summary

Race Meetings

Kenilworth Wed 26 Aug 12:30

Race 1 Maiden Plate 1400m Win time: 91.34s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Master Of Power1257.0B Fayd'Herbe29-4
21.50FireAlley657.0A Domeyer8-10
33.00Big Thinker857.0J Bekker13-1
43.75Greenlightflash957.0G Cheyne29-4
55.25King Saladin160.0R Khathi20-1
65.65Handyman Can1057.0O Noach80-1
76.65Lavita Bleu360.0G Behr100-1
86.85My Intuition460.0M Byleveld30-1
912.85Fly Over757.0J Solomons29-4
1012.95Kalimenta Wood260.0S Mbhele33-1
1116.20Rebels Reward560.0D Ashby80-1

Kenilworth Wed 26 Aug 1:05

Race 2 Maiden Plate 1400m Win time: 90.88s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Sh Boom657.0J Solomons14-1
21.25Salvator Mundi1057.0G van Niekerk12-10
33.25Morse260.0not declared13-1
44.50Benjamin557.0A Domeyer53-20
54.70Nomore Mr Niceguy957.0B Fayd'Herbe14-1
66.95Trackbuster1257.0R Khathi50-1
77.70Captains World757.0M Byleveld7-1
88.45Negreanu857.0S Mbhele12-1
912.45Forbach360.0D Ashby40-1
1021.95Jack The Jetsetter160.0G Cheyne50-1

Kenilworth Wed 26 Aug 1:40

Race 3 Maiden Plate 1950m Win time: 127.84s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Half And Half160.0G van Niekerk7-2
22.25Night Song260.0G Cheyne87-20
34.00Maison Merci956.0C Orffer6-1
44.40Attorney General660.0A Domeyer7-2
58.40Themadirishsheriff560.0J Bekker17-1
610.15Duke Of Diamonds460.0R Khathi15-1
710.90Essos756.0G Behr10-1
823.40Brandy'ncoke856.0M Byleveld7-1
934.40Abraham Lincoln360.0B Fayd'Herbe35-1

Kenilworth Wed 26 Aug 2:20

Race 4 Maiden Plate (F&M) 1400m Win time: 91.18s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10I'm A Lady357.0G Cheyne18-10
22.00Sovereign Rose457.0B Fayd'Herbe9-4
33.25Our World657.0M Byleveld14-1
43.55Gallic Girl757.0J Solomons50-1
54.30Rosie Roan1157.0D Ashby12-1
64.50En Garde857.0R Khathi20-1
76.00Sakura Trick160.0C Orffer12-1
810.00In Your Time557.0G van Niekerk117-20
920.25Osiyeza957.0O Noach60-1

Kenilworth Wed 26 Aug 2:55

Race 5 MR 84 Handicap 1400m Win time: 90.41s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Myhopesanddreams757.0G van Niekerk9-1
21.00Path Of Choice559.0M Byleveld7-1
31.20Rockin' Ringo459.5J Bekker77-20
41.95Lucky Dancer1154.5D Ashby18-1
52.15Magic Mike956.0G Cheyne17-2
62.25Zeb161.0S Mbhele30-1
72.55Rock The Night857.0not declared18-1
83.80Peaceful Day260.5B Fayd'Herbe15-1
94.20Cyber Law1252.0X Jacobs17-4
105.45Gold Medal657.0A Domeyer9-2
118.95Chatuchak359.5R Khathi33-1

Kenilworth Wed 26 Aug 3:25

Race 6 MR 94 Handicap 1000m Win time: 62.65s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Aqua Bolt657.0A Domeyer5-4
20.75Mister Vargus160.0G van Niekerk5-1
33.25What A Winner359.5G Cheyne14-1
44.25Apollo Ace459.0B Fayd'Herbe25-4
56.00Al Wahed952.0J Solomons12-1
69.00Warrior Tiger854.0J Bekker25-1
713.00Al Bragga754.0S Mbhele33-4
814.25Skidoo259.5L Tarentaal37-4

Kenilworth Wed 26 Aug 4:05

Race 7 Sophomore Sprint (3yo's)(Listed) 1200m Win time: 77.12s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Speed Machine760.0G van Niekerk9-2
22.25Russian Rock660.0C Orffer20-1
32.35Purple Cloud260.0A Domeyer51-20
44.35Hoedspruit560.0R Khathi17-4
58.60Fort Red860.0G Cheyne50-1
69.35Barney Mcgrew460.0D Ashby20-1
711.35No Laying Up160.0M Byleveld51-20
812.85Spring Awakening360.0B Fayd'Herbe14-1

Kenilworth Wed 26 Aug 4:40

Race 8 MR 86 Handicap 1200m Win time: 77.35s

fnlbhorsenomassjockeyodds
10Moon Rock1252.5J Solomons53-20
23.50Shinnecock1153.0S Mbhele20-1
34.00Double Alliance854.5D Ashby16-1
45.00Outoftheordinary953.5G Cheyne18-1
55.75Parktown755.0R Khathi9-2
68.00Dragon Power360.0A Domeyer16-1
78.50Power Grid161.5O Noach25-1
810.75Naturalist1053.0G van Niekerk10-1
914.25Nasty Harry260.5C Orffer13-2
1014.75Speed Of Night458.5M Byleveld8-1
1115.05Icon King556.5X Jacobs12-1